Ametyst a stříbro

Ametyst – oblíbený klenot s mocnými účinky

 

Tento polodrahokam je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu šperků. 

Jeho kouzlo tkví především v jeho nádherných barvách, které přecházejí od světle fialové přes levandulovou po purpurovou. Některé kameny jsou průhledné, jiné zas neprůsvitné.

 

Využití Ametystu v historii


Věděli jste, že tento kámen měl své využití v klenotnictví už odnepaměti? Byl oblíbený už v sumerské a mezopotamské říši a poté v antice. Pro nás je zajímavostí, že Karel IV. nechal ametysty vyzdobit kaple na Karlštejně (prý za jejich pomoci při pobytu zde meditoval) a v chrámu sv. Víta. Najdeme je i ve Svatováclavské koruněkorunovačním kříži a několika relikviářích tzv. Svatovítského pokladu.


Která žena by nechtěla nosit polodrahokam, jenž zdobil královské klenoty? Nemusíte samozřejmě nosit korunu. V obchodě whiterose.cz najdete tento kouzelný kámen v podobě náušnicpřívěskůnáramků a náhrdelníků v obzvlášť elegantních kombinacích s kvalitním stříbrem navržených renomovanými šperkaři.

 

Pokud chcete okouzlit na večírkuplese, v divadle nebo při jiných příležitostech, je ametyst s jeho nádhernou barvou volbou přesně pro vás.

 

Zdravotní vlastnosti Ametystu

 

Neslouží však jen na ozdobu. Z hlediska psychických a léčebných účinků je považován za velmi mocný kámen s mimořádnou ochrannou silou. Chrání své nositele před negativními energiemi z okolí, dokáže uklidnit i povzbudit mysl, pomáhá při rozhodování, odstraňuje nepříjemné emoce. Co se týče zdravotní stránky, zmírňuje bolesti hlavy, uvolňuje napětíčistí krev, pomáhá při kožních a zažívacích potížích.

 

Líbí se vám v podobě náhrdelníku ve stříbře? Pak ho noste na srdci, to je nejúčinnější. Nebo si pořiďte celou soupravu včetně náušnic a náramku a prostě si užívejte pocit, že jste obklopena kameny, které pro svou sílu krásu byly hojně využívány už od počátku civilizace.

 

Polodrahokamy v obchodě whiterose.cz jsou originální pravé, přitom za velmi přijatelné ceny. Udělejte tak radost nejen sobě, ale může to být i výborný dárek pro vaši kamarádkusestru nebo maminku.