Jak pečovat o stříbrné šperky?

Jak pečovat o stříbrné šperky?

 

Nosíte ráda stříbrné šperky? Chcete, aby Vám vydržely, co nejdéle stejně krásné? Pak právě pro Vás je určený následující článek: Jak pečovat o stříbrné šperky.

 

Jak pečovat o stříbro

Šperky ze stříbra nejsou na rozdíl od šperků z jiných materiálů tolik náročné na údržbu. Přesto pro Vás máme pár tipů, jak pečovat o stříbrné šperky. Aby Vám stříbro nečernalo, vyvarujte se skladování stříbrných šperků v igelitových sáčcích. Igelit podporuje vlhkost. Pokud chcete skladovat stříbrné šperky v sáčcích, dejte přednost těm z papíru. Stříbrné šperky jsou choulostivé na pot a chlor. Nezapomeňte si je proto sundat před návštěvou bazénu, nebo sportovní aktivitou.

 

Čištění stříbra..

Stříbrné šperky čistěte vatou, či hadříkem určeným na stříbro. Použít také můžete speciální přípravky na čištění stříbra. Pokud si nebude jistí tím, jak se o své šperky postarat, svěřte jejich čištění jednou za půl roku odborníkovi. Zvláště u šperků s drobným zdobením doporučujeme jemné ultrazvukové čištění.

 

Babské rady – jak pečovat o stříbro

Tak jako asi na vše existuje i na péči a čištění stříbrných šperků velké množství „zaručených tipů a rad“. Jedním z nich je čištění stříbra v odvaru ze slupek od brambor, čištění stříbrných šperků koupáním v moři, nebo ve slaném nálevu s kouskem alobalu.

 

My ve Whiterose.cz Vám však doporučujeme příliš neexperimentovat se šperky, které máte rádi. U některých šperků najdete přímo od výrobce osvědčená doporučení.

 

Stříbrné šperky na Whiterose.cz

Stříbrné šperky na Whiterose.cz jsou vyrobené z čistého stříbra bez příměsí. Najdete u nás kouzelné stříbrné náušnice, elegantní stříbrné náhrdelníky, moderní stříbrné náramky i okouzlující stříbrné přívěsky. Věříme, že Vás naše stříbrné šperky vždycky potěší a budou Vám opravdu slušet.